C450H
Sanken Electric Co., Ltd.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C450H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy C450H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | C450H |
|---|---|
| Manufacturer | Sanken Electric Co., Ltd. |
| Description | CONFIG POWER CHASSIS 450W 5 SLOT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $150.80 | $143.52 | $138.32 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Isolation: | 4kV |
|---|---|
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| User Configuration: | - |
| Type: | Standard |
| Size / Dimension: | 10.00" L x 5.00" W (254.0mm x 127.0mm) |
| Series: | C |
| Power (Watts): | 450W |
| Other Names: | C450H DK |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C (With Derating) |
| Number of Positions: | 5 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 2.5" (63.5mm) |
| Features: | - |
| Efficiency: | 91% |
| Detailed Description: | 450W 5 Slot AC DC Configurable Power Supply Chassis |
| Approvals: | CE, cURus |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply C450H, use the request quote form to request C450H pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number C450H.The price and lead time for C450H depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# C450H.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
