C410C472G2G5TA7200
Buy C410C472G2G5TA7200 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C410C472G2G5TA7200
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 4700PF 200V C0G AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±2%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm)
Series:Aximax 400
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:4700pF ±2% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
Capacitance:4700pF