C410C200J3G5TA
Buy C410C200J3G5TA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C410C200J3G5TA
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 20PF 25V C0G/NP0 AXIAL
(In US Dollars)
300 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm)
Series:Aximax 400
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:20pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
Capacitance:20pF