C410C120KAG5TA7200
KEMET
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C410C120KAG5TA7200 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C410C120KAG5TA7200
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 12PF 250V C0G/NP0 AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:250V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm)
Series:Aximax 400
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:12pF ±10% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
Capacitance:12pF