C410C104Z5U5TA
KEMET
C410C104Z5U5TA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C410C104Z5U5TA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C410C104Z5U5TA
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0.1UF 50V Z5U AXIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:-20%, +80%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:Z5U
Size / Dimension:0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Series:Aximax 400
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:399-9843
Operating Temperature:10°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:45 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.1µF -20%, +80% 50V Ceramic Capacitor Z5U Axial
Capacitance:0.1µF