C3CCG-6006M
CW Industries
C3CCG-6006M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C3CCG-6006M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C3CCG-6006M
Manufacturer CW Industries
Description IDC CABLE - CKC60G/AE60M/CKC60G
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Usage:-
Shielding:Unshielded
Series:-
Pitch - Connector:0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:0.050" (1.27mm)
Number of Rows:2
Number of Positions:60
Length:0.500' (152.40mm, 6.00")
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Polarizing Key
Detailed Description:60 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.500' (152.40mm, 6.00")