C356C823J2G5TA7301
KEMET
C356C823J2G5TA7301
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C356C823J2G5TA7301 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C356C823J2G5TA7301
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0.082UF 200V C0G/NP0 RAD
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.330" L x 0.200" W (8.38mm x 5.08mm)
Series:Goldmax, 300
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:Formed Leads - Kinked
Lead Spacing:0.400" (10.16mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.400" (10.16mm)
Features:Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:0.082µF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Capacitance:0.082µF