C330C104M1U5TA
KEMET
C330C104M1U5TA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C330C104M1U5TA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C330C104M1U5TA
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0.1UF 100V Z5U RADIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:Z5U
Size / Dimension:0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
Series:Goldmax, 300
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:399-4388
Operating Temperature:10°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:54 Weeks
Lead Style:Straight
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.360" (9.14mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.1µF ±20% 100V Ceramic Capacitor Z5U Radial
Capacitance:0.1µF