C326C153J2G5TA
KEMET
C326C153J2G5TA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C326C153J2G5TA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C326C153J2G5TA
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0.015UF 200V C0G/NP0 RAD
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lead Style:Formed Leads - Kinked
Lead Spacing:0.100" (2.54mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.300" (7.62mm)
Features:Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:0.015µF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Capacitance:0.015µF