C325C331JAG5TA7301
KEMET
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C325C331JAG5TA7301 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C325C331JAG5TA7301
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 330PF 250V C0G RADIAL
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Rated:250V
Tolerance:330pF
Thickness (Max):C0G, NP0
Surface Mount Land Size:0.200" (5.08mm)
Size / Dimension:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Series:Goldmax, 300
Ripple Current - Low Frequency:Bypass, Decoupling
Ratings:-
Polarization:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Manufacturer Part Number:C325C331JAG5TA7301
Lead Style:-
Height - Seated (Max):0.300" (7.62mm)
Features:Low ESL
Failure Rate:Formed Leads - Kinked
Expanded Description:330pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
ESR (Equivalent Series Resistance):±5%