C322C223J1G5TA
KEMET
C322C223J1G5TA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C322C223J1G5TA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C322C223J1G5TA
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0.022UF 100V C0G/NP0 RAD
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Series:Goldmax, 300
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:Formed Leads - Kinked
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.260" (6.60mm)
Features:Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:0.022µF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Capacitance:0.022µF