C3216JB1E475M115AB
TDK Corporation
C3216JB1E475M115AB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C3216JB1E475M115AB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C3216JB1E475M115AB
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 4.7UF 25V JB 1206
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.049" (1.25mm)
Temperature Coefficient:JB
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:445-11715-2
C3216JB1E475MT0K0N
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:4.7µF ±20% 25V Ceramic Capacitor JB 1206 (3216 Metric)
Capacitance:4.7µF