C320C223K5R5TA7301
KEMET
C320C223K5R5TA7301
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C320C223K5R5TA7301 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C320C223K5R5TA7301
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0.022UF 50V X7R RADIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Series:Goldmax, 300
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Radial
Other Names:399-14072-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:48 Weeks
Lead Style:Straight
Lead Spacing:0.100" (2.54mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.290" (7.36mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.022µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
Capacitance:0.022µF