C320C110JAG5TA7301
KEMET
C320C110JAG5TA7301
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C320C110JAG5TA7301 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C320C110JAG5TA7301
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 11PF 250V C0G/NP0 RADIAL
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:250V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Series:Goldmax, 300
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lead Style:Straight
Lead Spacing:0.100" (2.54mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.290" (7.36mm)
Features:Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:11pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Capacitance:11pF