C317C202F2G5TA7301
KEMET
C317C202F2G5TA7301
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C317C202F2G5TA7301 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C317C202F2G5TA7301
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 2000PF 200V C0G/NP0 RAD
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±1%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lead Style:Formed Leads - Kinked
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.200" (5.08mm)
Features:Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:2000pF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Capacitance:2000pF