C317C104M5U5TA
KEMET
C317C104M5U5TA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C317C104M5U5TA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C317C104M5U5TA
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 510 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:Z5U
Size / Dimension:0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.05mm)
Series:Goldmax, 300
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:399-4209
Operating Temperature:10°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:40 Weeks
Lead Style:Formed Leads
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)
Height - Seated (Max):0.230" (5.84mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.1µF ±20% 50V Ceramic Capacitor Z5U Radial
Capacitance:0.1µF