C315C103K3G5TA
KEMET
C315C103K3G5TA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C315C103K3G5TA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C315C103K3G5TA
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 10000PF 25V C0G/NP0 RAD
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Series:Goldmax, 300
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lead Style:Straight
Lead Spacing:0.100" (2.54mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.183" (4.66mm)
Features:Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:10000pF ±10% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Capacitance:10000pF