C315C101J1G5TA
KEMET
C315C101J1G5TA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C315C101J1G5TA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C315C101J1G5TA
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Series:Goldmax, 300
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:399-9707
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:52 Weeks
Lead Style:Straight
Lead Spacing:0.100" (2.54mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.210" (5.33mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:100pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Capacitance:100pF