C2220C476M3R2CAUTO
KEMET
C2220C476M3R2CAUTO
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C2220C476M3R2CAUTO with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C2220C476M3R2CAUTO
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 47UF 25V X7R SMD
(In US Dollars)
200 pcs400 pcs600 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.217" (5.50mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Series:KPS
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Stacked SMD, 2 J-Lead
Other Names:399-5801-2
C2220C476M3R2CAUTO7186
C2220C476M3R2CAUTOT500
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:46 Weeks
Lead Style:J-Lead
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL (Stacked)
Failure Rate:-
Detailed Description:47µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 2 J-Lead
Capacitance:47µF