C2064A.12.06
General Cable
C2064A.12.06
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C2064A.12.06 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C2064A.12.06
Manufacturer General Cable
Description HOOK-UP STRND 18AWG GREEN 100'
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 16 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs
Data sheet
Wire Gauge:18 AWG
Voltage:300V
Series:2064A
Ratings:UL Style 1007/1569, ASTM B-33
Other Names:C2064-12-06
C2064A-12-06
C2064G-100
Operating Temperature:-20°C ~ 105°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Length:100.0' (30.5m)
Jacket Color:Green
Jacket (Insulation) Thickness:0.016" (0.41mm)
Jacket (Insulation) Material:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter:0.080" (2.03mm)
Features:-
Detailed Description:18 AWG Hook-Up Wire 16/30 Green 300V 100.0' (30.5m)