C2012JB2E102K085AA
TDK Corporation
C2012JB2E102K085AA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C2012JB2E102K085AA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C2012JB2E102K085AA
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 1000PF 250V JB 0805
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:250V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.037" (0.95mm)
Temperature Coefficient:JB
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:445-11560-2
C2012JB2E102KT020U
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:1000pF ±10% 250V Ceramic Capacitor JB 0805 (2012 Metric)
Capacitance:1000pF