C1812C104J2GACAUTO
KEMET
C1812C104J2GACAUTO
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C1812C104J2GACAUTO with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C1812C104J2GACAUTO
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0.1UF 200V C0G/NP0 1812
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.087" (2.20mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series:C
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Other Names:399-11585-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:29 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.1µF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Capacitance:0.1µF