C1608X5R0J226M080AC
TDK Corporation
C1608X5R0J226M080AC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C1608X5R0J226M080AC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C1608X5R0J226M080AC
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 22UF 6.3V X5R 0603
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.039" (1.00mm)
Temperature Coefficient:X5R
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:445-8028-2
C1608X5R0J226M
C1608X5R0J226MT000E
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:22µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
Capacitance:22µF