C1608CH2A151J080AA
TDK Corporation
C1608CH2A151J080AA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C1608CH2A151J080AA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C1608CH2A151J080AA
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 150PF 100V CH 0603
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)
Temperature Coefficient:CH
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:445-11127-6
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:150pF ±5% 100V Ceramic Capacitor CH 0603 (1608 Metric)
Capacitance:150pF