C1318.18.01
General Cable
C1318.18.01
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C1318.18.01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C1318.18.01
Manufacturer General Cable
Description TEST LEAD 18AWG 10KV BLACK 500'
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Wire Gauge:18 AWG
Voltage:10kV
Series:1318
Ratings:ASTM B-33
Operating Temperature:-20°C ~ 60°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Length:500.0' (152.4m)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Jacket Color:Black
Jacket (Insulation) Thickness:0.088" (2.24mm)
Jacket (Insulation) Material:Rubber
Jacket (Insulation) Diameter:0.230" (5.84mm)
Features:-
Detailed Description:18 AWG Test Lead Wire 65/36 Black 10kV 500.0' (152.4m)