C1210C120J5GACTU
KEMET
C1210C120J5GACTU
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C1210C120J5GACTU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C1210C120J5GACTU
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 12PF 50V NP0 1210
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.035" (0.88mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Other Names:C1210C120J5GAC
C1210C120J5GAC7800
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:12pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
Capacitance:12pF