C1210C107M9PACTU
KEMET
C1210C107M9PACTU
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C1210C107M9PACTU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C1210C107M9PACTU
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 100UF 6.3V X5R 1210
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 46473 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.110" (2.80mm)
Temperature Coefficient:X5R
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Other Names:399-4697-2
C1210C107M9PAC
C1210C107M9PAC7800
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Failure Rate:-
Detailed Description:100µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
Capacitance:100µF