C1206X472G1GECAUTO
Buy C1206X472G1GECAUTO with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C1206X472G1GECAUTO
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 1206 4.7NF 100V C0G 2%
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±2%
Thickness (Max):0.039" (0.98mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Series:X
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:4700pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Capacitance:4700pF