C1206X332KAGEC
Buy C1206X332KAGEC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C1206X332KAGEC
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 1206 3.3NF 250V C0G
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:250V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.039" (0.98mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Series:X
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL, Soft Termination
Failure Rate:-
Detailed Description:3300pF ±10% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Capacitance:3300pF