C1206X223J2GACAUTO
KEMET
C1206X223J2GACAUTO
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C1206X223J2GACAUTO with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C1206X223J2GACAUTO
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0.022UF 200V NP0 1206
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Series:FT-CAP
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:399-11588-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:54 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Soft Termination
Failure Rate:-
Detailed Description:0.022µF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Capacitance:0.022µF