C1206C685K4PAC7800
KEMET
C1206C685K4PAC7800
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C1206C685K4PAC7800 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C1206C685K4PAC7800
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 6.8UF 16V X5R 1206
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)
Temperature Coefficient:X5R
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:399-13206-1
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:43 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:6.8µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
Capacitance:6.8µF