C1206C683J3JACAUTO
KEMET
C1206C683J3JACAUTO
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C1206C683J3JACAUTO with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C1206C683J3JACAUTO
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0.068UF 25V U2J 1206
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.039" (1.00mm)
Temperature Coefficient:U2J
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:C
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:Low Dissipation Factor, Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:0.068µF ±5% 25V Ceramic Capacitor U2J 1206 (3216 Metric)
Capacitance:0.068µF