C1206C682J2REC7800
KEMET
C1206C682J2REC7800
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C1206C682J2REC7800 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C1206C682J2REC7800
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 1206 6.8NF 200V X7R 5%
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.035" (0.88mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:C1206C682J2RECTU
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:6800pF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Capacitance:6800pF