C1206C682G3GEC7210
KEMET
C1206C682G3GEC7210
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C1206C682G3GEC7210 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C1206C682G3GEC7210
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 1206 6.8NF 25V C0G 2%
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±2%
Thickness (Max):0.035" (0.88mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:6800pF ±2% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Capacitance:6800pF