C1206C331K1GAC7800
KEMET
C1206C331K1GAC7800
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C1206C331K1GAC7800 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C1206C331K1GAC7800
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 330PF 100V NP0 1206
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.035" (0.88mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:399-14683-2
C1206C331K1GAC
C1206C331K1GACTU
C1206C331K1GACTU-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:46 Weeks
Lead Style:-
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:330pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Capacitance:330pF