C1206C222MGRAC7800
KEMET
C1206C222MGRAC7800
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C1206C222MGRAC7800 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C1206C222MGRAC7800
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 2200PF 2KV X7R 1206
(In US Dollars)
2000 pcs4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.069" (1.75mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:399-13198-2
C1206C222MGRAC
C1206C222MGRACTU
C1206C222MGRACTU-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:50 Weeks
Lead Style:-
Height - Seated (Max):-
Features:High Voltage
Failure Rate:-
Detailed Description:2200pF ±20% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Capacitance:2200pF