C1206C202M8HAC7800
KEMET
C1206C202M8HAC7800
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C1206C202M8HAC7800 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C1206C202M8HAC7800
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 1206 2NF 10V ULTRA STABL
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.035" (0.88mm)
Temperature Coefficient:X8R
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:C1206C202M8HACTU
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL, High Temperature
Failure Rate:-
Detailed Description:2000pF ±20% 10V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
Capacitance:2000pF