C0805X682M2GEC7210
Buy C0805X682M2GEC7210 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C0805X682M2GEC7210
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0805 6.8NF 200V C0G
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.055" (1.40mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:X
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL, Soft Termination
Failure Rate:-
Detailed Description:6800pF ±20% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Capacitance:6800pF