C0805X153M2REC
Buy C0805X153M2REC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C0805X153M2REC
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0805 15NF 200V X7R 20%
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.039" (0.98mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:X
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:Soft Termination
Failure Rate:-
Detailed Description:0.015µF ±20% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Capacitance:0.015µF