C0805C683JMREC
Buy C0805C683JMREC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C0805C683JMREC
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0805 68NF 63V X7R 5%
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:63V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.043" (1.10mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.068µF ±5% 63V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Capacitance:0.068µF