C0805C223J4RAC7800
KEMET
C0805C223J4RAC7800
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C0805C223J4RAC7800 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C0805C223J4RAC7800
Manufacturer KEMET
Description CAP CER SMD 0805 .022UF 5% X7R 1
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.035" (0.88mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:399-17629-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:45 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.022µF ±5% 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Capacitance:0.022µF