C0805C221K3RAC7800
KEMET
C0805C221K3RAC7800
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C0805C221K3RAC7800 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C0805C221K3RAC7800
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 220PF 25V X7R 0805
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.035" (0.88mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)