C0805C221J1GACTU
KEMET
C0805C221J1GACTU
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C0805C221J1GACTU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C0805C221J1GACTU
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 0805
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.035" (0.88mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:399-1128-2
C0805C221J1GAC
C0805C221J1GAC7800
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:46 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:220pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Capacitance:220pF