C0805C103G5GAC7800
KEMET
C0805C103G5GAC7800
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C0805C103G5GAC7800 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C0805C103G5GAC7800
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 10000PF 50V NP0 0805
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±2%
Thickness (Max):0.035" (0.88mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)