C0805C103G1GEC7210
Buy C0805C103G1GEC7210 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C0805C103G1GEC7210
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0805 10NF 100V C0G 2%
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±2%
Thickness (Max):0.039" (1.00mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Style:-
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:10000pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Capacitance:10000pF