C0805C100F8HACAUTO
KEMET
C0805C100F8HACAUTO
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C0805C100F8HACAUTO with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C0805C100F8HACAUTO
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0805 10PF 10V ULTRA STAB
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±1%
Thickness (Max):0.035" (0.88mm)
Temperature Coefficient:X8R
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:C
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL, High Temperature
Failure Rate:-
Detailed Description:10pF ±1% 10V Ceramic Capacitor X8R 0805 (2012 Metric)
Capacitance:10pF