C0603X333M1REC7867
KEMET
C0603X333M1REC7867
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C0603X333M1REC7867 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C0603X333M1REC7867
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0.033UF 100V X7R 0603
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.034" (0.87mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:X
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:C0603X333M1RECTU
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:Soft Termination
Failure Rate:-
Detailed Description:0.033µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Capacitance:0.033µF