C0603X201J8HACAUTO
KEMET
C0603X201J8HACAUTO
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C0603X201J8HACAUTO with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C0603X201J8HACAUTO
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0603 200PF 10V ULTRA STA
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.037" (0.95mm)
Temperature Coefficient:X8R
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:FT-CAP
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:36 Weeks
Lead Style:-
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL, Soft Termination
Failure Rate:-
Detailed Description:200pF ±5% 10V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric)
Capacitance:200pF