C0603JB1E681M030BA
TDK Corporation
C0603JB1E681M030BA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C0603JB1E681M030BA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C0603JB1E681M030BA
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 680PF 25V JB 0201
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)
Temperature Coefficient:JB
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Other Names:445-10804-1
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:680pF ±20% 25V Ceramic Capacitor JB 0201 (0603 Metric)
Capacitance:680pF