C0603C751K4HAC7867
KEMET
C0603C751K4HAC7867
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C0603C751K4HAC7867 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C0603C751K4HAC7867
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0603 750PF 16V ULTRA STA
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.034" (0.87mm)
Temperature Coefficient:X8R
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:C0603C751K4HACTU
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL, High Temperature
Failure Rate:-
Detailed Description:750pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric)
Capacitance:750pF